Skolstart augusti 2020

Tider och information om skolstarten hittar du här

ÅK 1 är mycket välkomna till Rosendalsgymnasiet tisdag 18 augusti, vi börjar med upprop kl 9.00. Uppropen kommer ske klassvis i respektive klassrum. Utanför huvudentrén kommer det finnas klasslistor med hänvisning till rätt klassrum. Vi är många som kommer finnas på plats och kunna hjälpa dig att hitta rätt.

Åk 2 och 3 börjar torsdag 20 augusti med upprop kl 8.30 och går därefter enligt schema.

IMA har upprop i klassrum onsdag 19 augusti kl 9.00

SPRINT har upprop onsdag 19 augusti kl 9.00. Uppropen kommer ske klassvis i respektive klassrum. Utanför huvudentrén kommer det finnas klasslistor med hänvisning till rätt klassrum. Vi är många som kommer finnas på plats och kunna hjälpa dig att hitta rätt.

Undvik gärna kollektivtrafiken till och från skolan om det är möjligt och ta gärna cykeln!

7 augusti 2020